Zmiany w łuszczycy skóry twarzy mogą być bardzo rozległe i przechodzić poza linię owłosienia na skórę czoła, a nawet karku. Towarzyszyć im może również nadmierne złuszczanie a także trudny do opanowania świąd.
Metotreksat to środek immunosupresyjny będący syntetycznym analogiem kwasu foliowego. Stosujemy go w leczeniu umiarkowanej i ciężkiej postaci łuszczycy, szczególnie łuszczycy stawowej i erytrodermii łuszczycowej.
Badania molekularne na łuszczycę wykonuje się najczęściej u osób poniżej 20 roku życia (zwykle u dzieci), aby wykluczyć lub potwierdzić istnienie związku z antygenami HLA-Cw6 świadczących o możliwości dziedziczenia predyspozycji do łuszczycy. Ale nie tylko!
Leczenie bez sterydowe ma sens pod warunkiem, że opiera się ono na sprawdzonych produktach. Do naturalnych metod walki z łuszczycą wykorzystujemy znane i polecane preparaty, które nie wpłyną na pogorszenie naszego stanu zdrowia.
Stosowanie naturalnych metod leczenia chorób skóry, nie tylko łuszczycy, znane jest od wieków. Badaczom zajmującym się rolą i bezpieczeństwem wykorzystywania roślin zielarskich w walce z chorobami skóry, udało się wyodrębnić szereg surowców roślinnych mających dobroczynny wpływ na złagodzenie objawów skórnych.
Łuszczyca wieku dziecięcego manifestuje się innymi objawami niż łuszczyca osób dorosłych. Najczęściej objawia się w postaci grudkowych wyników, które swoim kształtem przypominają nacieczone punkciki, grudki czy pieniążki.